Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej Foto-Pein 7

image
Dom Kultury Chwałowice zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Przemysłowej i Industrialnej Foto-Pein 7.

Celem konkursu jest zainteresowanie twórców i odbiorców fotografii tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia na tę tematykę, oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania i odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”.

 

Organizatorami konkursu są: Dom Kultury w Rybniku- Chwałowicach, Grupa Fotograficzna INDYGO i Międzynarodowe Centrum Dokumentacji Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki.

Konkurs współfinansowany jest z pieniędzy Funduszu Wyszehradzkiego i ze środków Miasta Rybnika, sponsorem jest również firma Goodram.

 

Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów. Kategorie konkursu: 

  • architektura – budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii – maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future – obiekty przemysłowe powstałe po 1990 roku

 

Każdy autor może zgłosić maksymalnie 2 prace w każdej z kategorii. Pula nagród wynosi 10 000 zł. - w każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

 

Termin przyjmowania zgłoszeń - do 31 sierpnia (decyduje data stempla pocztowego). 5 października odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom i prezentacja katalogu z konkursu.

 

Szczegóły konkursu w regulaminie w załączniku.