„Oko na świat – Australia” w Żółtym Młynku

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na kolejne „Podróże w nieznane” w Żółtym Młynku. Tym razem organizatorzy pragną przybliżyć Australię.
image

„Oko na świat” to mój najnowszy projekt, w którym próbuję przybliżyć miejsca, ludzi i kultury, które dane mi było poznać przez ponad 20 lat. Jednym z ważniejszych dla mnie miejsc na mapie świata jest Australia. To nie tylko piękny przyrodniczo i bardzo interesujący kulturowo świat. To również miejsce, gdzie urodził się mój mąż i gdzie mieszkają dziadkowie mojego syna. Opowiem Państwu o „mojej” Australii, o cudownej przyrodzie, ale też o kulturach, które rozwijały się w miejscu, które dziś śmiało moglibyśmy nazwać ziemskim rajem. I o wędrówce wokół bukanów (Antarctic Beech Trees), które kilka milionów lat temu porastały Antarktydę, wędrówce, która stała się jednym z najbardziej unikalnych doświadczeń w moim życiu.


Anita Czerner-Lebedew

 

Anita Czerner-Lebedew – etnolog i antropolog kultury, doradca ds. międzykulturowych, prezeska Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Od kilkunastu lat prowadzi liczne projekty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji pozaeuropejskiej. Koordynator wielu projektów kulturoznawczo-edukacyjnych. Uczestniczyła w programie stypendialnym Dharmasiswa w Indonezji. Współpracowała z Kolumbijskim Instytutem Antropologii i Archeologii w Bogocie, gdzie mieszkała ponad dwa lata. Samotnie podróżowała po Wietnamie, Indiach i Kolumbii. Od 2012 roku jest głównym koordynatorem Festiwalu Podróży i Nauki Opinie. Od października 2018 r. współpracuje z Komendą Policji w Żorach przy organizacji projektu „I can always say STOP", którego głównym celem jest zapobieganie i zwalczanie przestępstw z nienawiści. Na co dzień tworzy dwukulturowy dom, gdzie wraz z australijskim trenerem siatkówki wychowują kilkuletniego syna.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz