„Oman na bambusowych rowerach”. Podróże w nieznane w Żółtym Młynku

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na Podróże w nieznane w Żółtym Młynku. 11 grudnia (wtorek) w podróż zaprosi Dorota Chojnowska.
image fot. materiały prasowe organizatora

Odkryj świat jak z baśni tysiąca i jednej nocy z perspektywy bambusowych rowerów. Zabiorą cię tam Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, autorzy bloga www.alepieknyswiat.pl. Dla Doroty była to pierwsza wizyta w regionie Zatoki Perskiej, dla Selima natomiast był to powrót do czasów dzieciństwa spędzonego w Kuwejcie. Wspólnie przejechali drogi i bezdroża północnego Omanu, zachwycali się krajobrazami, zabytkami, często też błądzili po opuszczonych miastach i fortach. Jak ich przyjęto, jakie wspomnienia utrwalili na fotografiach przekonasz się już wkrótce podczas pokazu!

 

Dorota Chojnowska jest antropologiem kultury, dziennikarką piszącą o podróżach i włóczykijem. Uwielbia zadawać pytanie „jak tam jest?”. Następnie pakuje plecak i rusza w podróż w najróżniejsze zakątki świata, by odszukać odpowiedzi. W ten sposób od blisko dwudziestu lat samotnie podróżowała, opisywała na blogu www.AlePieknySwiat.pl i fotografowała ludzi oraz miejsca. Dwa lata temu dołączył do niej Selim Saffarini – właściciel serwisu rowerowego husabikes.pl i roweru bambusowego, który zbudował zainspirowany opowieściami Doroty. Od dwóch lat wspólnie prowadzą bloga i przemierzają świat – nie tylko na bambusowych rowerach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz