Teatralny Poranek Najnaja. Kopciuszek

Dom Kultury Chwałowice zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i ich rodziców na drugie spotkanie z cyklu Teatralny Poranek Najnaja... czyli najmłodszego widza. W niedzielę, 24 stycznia 2016, o godz. 10.30 odbędzie się spektakl pt. „Kopciuszek”.
image

Któż nie zna historii o uciemiężonym Kopciuszku, który przez swoje cierpienie, skromność i pracowitość jest kochany nie tylko przez należącego do bajki księcia, ale i przez prawie wszystkie dzieci i ich rodziców? O Kopciuszku pisał Perrault, bracia Grimm czy nasz rodzimy Brzechwa. Historia znana i lubiana. W wersji Teatru Bajkowscy autorstwa Dariusza Czajkowskiego nie odbiega ona zbytnio od swoich literackich pierwowzorów, choć bardziej przypomina łagodną wersję Perrault niż okrutną i krwawą naszych zachodnich sąsiadów. Otóż w pewnym nieokreślonym z początku miejscu, w grudniu, w porze popołudniowej spotyka się dwóch dziwnych podróżnych odmiennej płci, taszczących ze sobą siedem starych walizek. Stawiają się, co się zaraz okaże, na balu, zaproszeni przez poszukującego żony księcia. Ponieważ jednak sala balowa wydaje się nie istnieć, sami stwarzają ją w jednej ze swoich walizek. Stają się odtąd również animatorami lalek, w których zaklęte są postaci bajki. Katarzyna Bała i Dariusz Czajkowski – reżyserzy spektaklu, będący również jego aktorami, znakomicie wcielają się we wszystkie postaci tej współczesnej, bawiącej zarówno dzieci jak i dorosłych, sztuki – animując niewielkich rozmiarów marionetki sycylijskie, oraz grając „żywoplanowych” podróżnych – demiurgów bajkowego świata. Świat ów, korzystając z pomysłów reżyserów, opracował plastycznie Daniel Szymański. Całość okraszona jest dowcipnymi, miejscami lirycznymi piosenkami, do których muzykę stworzył młody teatralny i kabaretowy kompozytor, Marcin Partyka.

 

Wyjątkowy spektakl teatralny „Kopciuszek” Teatru Bajkowscy trawa ok. 55 minut. Premiera odbyła się 24 lutego 2012. Autorem scenariusza i piosenek jest Dariusz Czajkowski, za reżyserię odpowiada Katarzyna Bała i Dariusz Czajkowski, a scenografię opracowali: Daniel Szymański, Katarzyna Bała, Dariusz Czajkowski. Muzykę skomponował Marcin Partyka. W spektaklu występują: Katarzyna Bała (Ona, Strażniczka, Macocha, Kopciuszek, Wróżka) i Dariusz Czajkowski (On, Książę, Zyta, Ziuta).

 

Teatr Bajkowscy to prywatna inicjatywa profesjonalnych twórców teatralnych – aktorów, reżyserów, scenarzystów, plastyków i kompozytorów, w skład których wchodzą: Dariusz Czajkowski i Katarzyna Bała.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz