Tydzień Otwarty w DK Niedobczyce

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach zaprasza na drugą edycję Tygodnia Otwartego. Darmowe prezentacje zajęć prowadzonych w DK, możliwość uczestnictwa w zajęciach tanecznych, instrumentalnych, wokalnych, szachowych, językowych i innych – już 14–18 września.
image

Dni Otwarte stwarzają możliwość poznania instruktora prowadzącego dane zajęcia oraz specyfikę samych zajęć. W ofercie Domu Kultury każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

DK proponuje m.in. zajęcia rytmiczne dla maluszków (nowe grupy Biedroneczki dla dzieci w wieku 3–4 lat oraz Krasnoludki dla maluszków 5-, 6-letnich), kółka taneczne (zespół taneczny V.I.P., zajęcia baletowe prowadzone przez Akademię Wokalno-Taneczną Kontrapunkt), zajęcia mażoretek (kilka grup wiekowych mażoretek Astra i Enigma), naukę gry na instrumentach (gitara, pianino, flet, perkusja, klarnet, saksofon), naukę języka angielskiego, kółka szachowe, aerobik, jogę.
 
W tym sezonie w ofercie DK pojawiły się nowości. Placówka proponuje kilka grup plastycznych, począwszy od maluszków (grupa Pędzlaki), przez dzieci szkolne (Impresja), po dorosłych, dla których przygotowano zajęcia z decoupage oraz – dla zaangażowanych – kurs przygotowawczy do ASP.
 
Niedobczyce zapraszają do nowo powstałych grup teatralnych: dla dzieci, młodzieży oraz do Teatru Plastycznego przygotowanego z myślą o młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą bazować na słowie, ruchu z wykorzystaniem muzyki i ciekawych rekwizytów. Spektakle przygotowane przez grupy dziecięce będą bazować na baśniach i bajkach.
 
Na uwagę zasługuje również z pewnością oferta przygotowana we współpracy ze Szkołą Tańca i Animacji Tańczymy, to zajęcia: Zumba Fitness (najbardziej popularna), Gold, Kids oraz kurs tańca towarzyskiego (taniec użytkowy, ślubny). Zajęcia Zumba Gold to program skierowany do wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe. To także zajęcia dla kobiet w ciąży i pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. DK Niedobczyce zaprasza także osoby po urazach i zabiegach, chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i osoby po 50 roku życia. Zumba Gold wpływa na ogólne zwiększenie siły fizycznej i wydolności, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni. Zumba Kids to propozycja dla dzieci – świetna zabawa, energetyczna muzyka i doskonała atmosfera gwarantowane.
 
Również niedobczyckie Koło Emerytów i Rencistów działające przy DK zaprasza nowych członków.
 
Zajęcia breakdance (dla dzieci i młodzieży powyżej 9 roku życia), obecne w DK już w poprzednim roku szkolnym, również nabierają tempa i ciekawej formy – grupa poszukuje nowych osób.
 
Wszystkie zajęcia w trakcie dni otwartych są bezpłatne.

W trakcie Tygodnia Otwartego odbywać się będą zapisy na zajęcia na rok szkolny 2015/2016.

Ważne! Obowiązują wejściówki na bezpłatne zajęcia – do odbioru w sekretariacie DK od 7 września (od pon. do pt. w godz. 8.00–16.00).

Szczegółowy harmonogram bezpłatnych zajęć na plakacie oraz pod nr tel. 32-433-10-65.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz