Zakończenie lata w Niedobczycach

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku serdecznie zapraszają na coroczne Zakończenie lata w Parku im. H. Czempiela w Niedobczycach. Tym razem lato żegnać będziemy w niedzielę 21 września.    
image The Postman fot. materiały prasowe

Program artystyczny rozpocznie się o godz. 16.00. W programie m.in. lokalny hip-hop (BomBol/Ludwik oraz Kazik Żory), ORE Silesia, Wielebny Blues Band.

 

Gwiazdą wieczoru (godz. 20.45) będzie zespół The Postman - polscy Bitelsi. Zaplanowano także wiele gier i atrakcji dla dzieci.

 

W ramach Festynu odbędzie się także pokaz filmu „Pięciu” z 1964 r. Film został nakręcony w Niedobczycach! W obsadzie m.in. Witold Pyrkosz, Marian Kociniak, Andrzej Zaorski. Reżyseria: Paweł Komorowski, muzyka: Wojciech Kilar. Pokaz filmu o godz. 15.30 w Sali widowiskowej DK Niedobczyce. Wstęp wolny.

 

Film „Pięciu”

To historyczna panorama dziejów Śląska od okresu powstań po współczesność ukazana poprzez losy dwóch starszych górników oraz współczesne krótkie dzieje trzech chłopców z różnych środowisk społecznych: konfrontacja charakterów i postaw całej piątki w obliczu niebezpieczeństwa podczas katastrofy w kopalni. Pięciu górników zostaje zasypanych w kopalni. Najstarszy, były powstaniec śląski, Wala, podejmuje próbę wydostania się. Kalus przeżywa jeszcze raz czas wojny, kiedy to w Afryce przeszedł do aliantów i był przypadkowym sprawcą śmierci syna Wali. Ryśka opuściła jego ukochana, Edyta, jutro wyjeżdża do NRF. Dwaj pozostali to młodzi chłopcy - Kazik pochodzi ze wsi, Staszek - z Warszawy.

 

Wielebny Blues Band

Zespół Wielebny Blues powstał w 1997 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu zmianach personalnych, w 2005 roku zespół przyjął nazwę Wielebny Blues Band. Zespół gra własne kompozycje do własnych tekstów (które pisze przede wszystkim ksiądz Arek). Występy zawsze są ubarwione nietuzinkowym poczuciem humoru księdza Arka, który ma wyjątkowo dobry kontakt z publicznością.

 

 

The Postman

Najlepszy coverband The Beatles w Polsce. Zespół nie tylko muzycznie świetnie oddaje klimat lat 60., ale również wygląda jakby właśnie przybył z tamtej epoki – szyte na miarę garnitury, buty prosto z Liverpoolu oraz fryzury wiernie przedstawiające muzyków brytyjskiego zespołu. Na swoim koncie mają niezwykle udane występy telewizyjne, m.in. w TVN „Droga do Gwiazd”, „Ananasy z mojej klasy” czy w TVP „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz