„Twój Vincent” – projekcja filmu i spotkanie z aktorem

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na projekcję pierwszego w historii filmu pełnometrażowego stworzonego w pełni techniką malarską. Po seansie odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli – Robertem Gulaczykiem.
image Starry Night over the Rhone – kadr z filmu

„Twój Vincent”, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania, 2019, 95 min

 

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

[opis dystrybutora kino]

 

Scenariusz został stworzony przez Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Film otrzymał nominację w 2018 roku do Oskarów i Złotych Globów w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Został nagrodzony Europejską Nagrodę Filmową.

Robert Gularczyk – odtwórca głównej roli jest absolwentem wrocławskiej PWST, i obecnie aktorem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz