Otwarcie SCK-Zameczek w Siemianowicach

W niedzielę, 24 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty oraz Koncert Inauguracyjny w SCK-Zameczek. Tego dnia organizatorzy zapraszają na zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, obejrzeniu wystawy prac konkursowych „Mój Zameczek” oraz udziału w koncercie inauguracyjnym, podczas którego wystąpi sopranistka Sabina Olbrich-Szafraniec oraz tenor Mieczysław Błaszczyk.
image Siemianowickie Centrum Kultury-Zameczek, fot. materiały prasowe organizatora

W godz. od 15.30 do 17.30 będzie można zobaczyć, jak zmienił się Zameczek w ostatnim czasie. W rolę przewodniczki po Pałacu Rheinbabenów wcieli się Małgorzata Derus (miejski konserwator zabytków), która opowiadać będzie o historii obiektu.

 

Tego dnia (o godz. 16.00) odbędzie się również rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego „Mój Zameczek” oraz wernisaż pokonkursowej wystawy nadesłanych prac plastycznych. O dobry nastrój gości i odpowiednią atmosferę zadba kwartet smyczkowy Crystal-Quartet. Wstęp na Dzień Otwarty SCK-Zameczku jest bezpłatny.

 

O godz. 19.00 rozpocznie się z kolei uroczysty Koncert Inauguracyjny, który oficjalnie zapoczątkuje działalność kulturalną w obiekcie. Wieczór w Zameczku upłynie przy dźwiękach znanych arii operowych oraz przebojów ze świata musicalu, które usłyszymy w wykonaniu sopranistki Sabiny Olbrich-Szafraniec oraz tenora Mieczysława Błaszczyka; na fortepianie akompaniować im będzie Grażyna Griner. Bilety na koncert (w cenie 30 zł) można kupić w kasach SCK oraz na www.bilety.siemck.pl

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz