Warsztaty tworzenia słowiańskich lalek magicznych

Marzenia... kto z nas ich nie ma? Małe, duże, niezrealizowane.... Czasami potrzebna pomoc by się spełniły. Tym razem na Śląsku będziemy mieli możliwość poznania sztuki tworzenia Zadanic. Cóż to takiego? A to właśnie ta mistyczna pomoc w realizacji najskrytszych marzeń.
image

Lalki słowiańskie (motanki) są lalkami wywodzącymi się z tradycji ludowej, które wykonuje się tylko w dobrych celach. By wspierać intencje osób które je wykonują, by wizualizować w nich swoje marzenia i nasączać je myślami potrzebnymi do ich urzeczywistnienia. Lalki wykonywane są ręcznie, jedynie poprzez wiązanie tkanin i tasiemek. Przy wykonywaniu lalek nie używamy igły czy innych ostrych przedmiotów, aby „nie ukłuć losu”. Wyłączamy głowę i dajemy prowadzić się intuicji, kolorom, fakturze tkanin.

Prowadząca Aneta Grzegorzewska – miłośniczka rękodzieła i tradycji ludowej. Tworzy tradycyjne lalki słowiańskie (zob. tutaj >>>)

Koszt udziału w warsztatach: 120 zł do 31 sierpnia 2015 i 160 zł od 1.09.2015 (w tym wszystkie materiały potrzebne do wykonania lalek).

 

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: lokietkowo@stow.com.pl

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz