Wernisaż wystawy reprodukcji akwareli i grafik Pawła Stellera w 120. rocznicę urodzin

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich zaprasza w poniedziałek, 26 stycznia godz. 17.00 na wernisaż wystawy reprodukcji akwareli i grafik  Pawła Stellera. Wystawiane reprodukcje pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Katowic, zaś pretekstem do zorganizowania wystawy jest 120. urodzin autora.
image

Pawła Steller (1895-1974) Wybitny artysta śląski. Zdobył uznanie  w krajowych i światowych kręgach artystycznych, czego dowodem były liczne nagrody oraz wyróżnienia. Jego prace były prezentowane między innymi w Paryżu, Padwie, Rzymie, Berlinie, Londynie, Atenach,  Filadelfii, Nowym Jorku. Prasa francuska nazwała go „polskim Dürerem”, a polska „śląskim Skoczylasem”. Paweł Steller związany był z Katowicami, gdzie  żył i pracował w latach 1925-1974. Był przede wszystkim grafikiem (drzeworyt sztorcowy, linoryt, litografie, techniki metalowe), autorem takich prac, jak m.in: Baca, Ślązaczka z Wełnowca, Józef Piłsudski, Wojciech Korfanty, Juliusz Ligoń.  Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

W czwartek, 19 lutego, o godz.12.00 o dbędzie się spotkanie promocyjne książki „Paweł Steller – życie i twórczość”, które prowadzenie Ewa Liszka

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz