16. Sosnowieckie Dni Literatury: spotkanie autorskie online z Dominiką Słowik

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim online z Dominiką Słowik, które odbędzie się 25 listopada 2020 o godz. 18.00 w ramach 16. Sosnowieckich Dni Literatury.
image

Rozmowę o książce „Zimowla” i nie tylko, poprowadzi Magdalena Boczkowska.

 

link do spotkania

 

Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania są emitowane na żywo na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na biblioteczny kanał w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

Dominika Słowik (ur. 1988) – pisarka. Za debiut nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Powieść „Zimowla” uhonorowana została nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Stycznia 2020 oraz nagrodą Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura. Laureatka Paszportu „Polityki”. Jako 26-latka została okrzyknięta jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

 

publikacje:Atlas: Doppelganger (2015)
Sanatorium (2016, opowiadanie)
Zimowla (2019)

 

 

Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda, rok 2020 jest wszak właśnie rokiem Tyrmanda.


Wszystkie spotkania transmitowane będą w mediach społecznościowych Biblioteki na żywo. Widzowie będą mieli możliwość komentowania i zadawania pytań autorom. Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania będą emitowane na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz