16. Sosnowieckie Dni Literatury: spotkanie autorskie online z Jakubem Kornhauserem

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim online z Jakubem Kornhauserem, które odbędzie się 24 listopada 2020 o godz. 18.00 w ramach 16. Sosnowieckich Dni Literatury.
image

Rozmowę o książce „Dziewięć dni w ścianie” i nie tylko, poprowadzi Marcin Mokry.

 

link do spotkania

 

Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania są emitowane na żywo na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na biblioteczny kanał w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

Jakub Kornhauser (ur. 1984) – poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo zajmuje się m.in. teorią i historią dwudziestowiecznych ruchów awangardowych, literaturą eksperymentalną i poezją współczesną. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ. Redaktor prowadzący serii wydawniczych „awangarda/rewizje” (Wydawnictwo UJ), „Rumunia Dzisiaj” (Universitas) i „wunderkamera” (Instytut Mikołowski). Redaktor pism „Nowa Dekada Krakowska” i „Romanica Cracoviensia”, były redaktor „Literatury na Świecie”. Za twórczość poetycką otrzymał nominację do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W 2016 r. został laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

 

publikacje:


Niebezpieczny paragraf (2007)
Niejasne istnienia (prozy poetyckie) (2009)
Drożdżownia (2015)
Dziewięć dni w ścianie (2019)

 

 

Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda, rok 2020 jest wszak właśnie rokiem Tyrmanda.


Wszystkie spotkania transmitowane będą w mediach społecznościowych Biblioteki na żywo. Widzowie będą mieli możliwość komentowania i zadawania pytań autorom. Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania będą emitowane na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz