16. Sosnowieckie Dni Literatury: spotkanie online z Marcelem Woźniakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do udziału w spotkaniu online z gościem specjalnym Marcelem Woźniakiem, które odbędzie się 26 listopada 2020 o godz. 18.00 w ramach 16. Sosnowieckich Dni Literatury.
image

Gość zaprezentuje prelekcję „Pozostał Zły. O Leopoldzie Tyrmandzie, pisarzu roku 2020 w Polsce”.

 

link do spotkania

 

Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania są emitowane na żywo na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na biblioteczny kanał w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

Marcel Woźniak (ur. 1984) – biograf Leopolda Tyrmanda, powieściopisarz, scenarzysta i reporter. Autor trylogii kryminalnej o detektywie Leonie Brodzkim. Laureat wyróżnienia Komendanta Głównego Policji za opowiadanie Granatowa cisza (2019), laureat IX Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej (2019) oraz wyróżnienia Biografia Miesiąca „Magazynu Literackiego Książki”. Absolwent adaptacji scenariuszowej w Warszawskiej Szkole Filmowej, obecnie doktorant literaturoznawstwa na UMK w Toruniu. Współpracuje z Instytutem Literatury w Krakowie.

 

publikacje:

Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie (2016)
Powtórka (2017)
Mgnienie (2017)
Otchłań (2018)
Tysiąc obsesji (2019, z Gabrielą Gargaś)
Tyrmand. Pisarz o białych oczach (2020)

 

 

Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda, rok 2020 jest wszak właśnie rokiem Tyrmanda.


Wszystkie spotkania transmitowane będą w mediach społecznościowych Biblioteki na żywo. Widzowie będą mieli możliwość komentowania i zadawania pytań autorom. Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania będą emitowane na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz