Bibliotalk – kulturalny podcast Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – odcinek drugi

Marcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został magii kina. W roli gościa wystąpiła Kinga Baranowska-Jaworek, filmoznawczyni, specjalistka ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.
image

Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm).

 

Kinga Baranowska-Jaworek – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: filmoznawstwo). Na co dzień, jako specjalistka ds. promocji i marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, pozyskiwaniem funduszy, jest także odpowiedzialna za opiekę nad wizerunkiem sosnowieckiej Biblioteki, w tym Zagłębiowskiej Mediateki, w mediach, w środowisku lokalnych twórców i – przede wszystkim - wśród mieszkańców regionu. Od niemal 10 lat kreuje filmową ofertę Biblioteki, organizując m.in. cykliczne seanse dla dorosłych i dla dzieci (ponad 450 pokazów!). W sosnowieckiej Bibliotece działa wielotorowo, lecz niewątpliwie największą przyjemność i satysfakcję zawodową czerpie z kreatywnego tworzenia programów corocznych akcji letnich dla dzieci, których jest pomysłodawczynią i koordynatorem. Interesuje się kinem, literaturą, muzyką, ekologią, sportem i zdrowym stylem życia.

 

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście będziemy rozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdą się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtórować będzie niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdą się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.
„Bibliotalk” nie będzie kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupią się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniać je będą: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie zabraknie ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane będą raz w miesiącu.


bezpośrednie linki:
Anchor.fm
Spotify

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz