Bob Dylan: huczna osiemdziesiątka – piąta odsłona Przestrzeni Słowa

17 czerwca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu odbędzie się literacko-muzyczne wydarzenie pn. „Zaśpiewam Ci piosenkę o starym człowieku: Bob Dylan – 80. urodziny” odbywające się w ramach cyklicznego przedsięwzięcia artystycznego Przestrzeń Słowa.
image

Impreza będzie składała się z dwóch części. W pierwszej zapraszamy na spotkanie z wybitnymi znawcami twórczości Dylana, a także fundamentalnymi postaciami świata literackiego: tłumaczem, dziennikarzem, autorem książek i muzykiem Filipem Łobodzińskim oraz poetą, krytykiem literackim i tłumaczem Jerzym Jarniewiczem. Rozmowę poprowadzi Szymon Kloska. Po – zajmującej zapewne – dyskusji odbędzie się koncert grupy dylan.pl. Doskonali muzycy powołując do życia niniejszy muzyczny projekt dedykowany Dylanowi, zrewolucjonizowali recepcje jego twórczości, dodatkowo, dzięki nowym i nowatorskim tłumaczeniom Filipa Łobodzińskiego otwarli z przytupem nowy rozdział dyskusji nad fenomenem jego twórczości.

 

Więcej na stronie i na profilu FB biblioteki.

 

Czym jest Przestrzeń Słowa?

Pierwsza edycja Przestrzeni Słowa odbywa się pod hasłem Bliskość, która kojarzy się z tym, czego brakuje nam w tych pandemicznych miesiącach szczególnie. Podczas kolejnych wydarzeń będziemy kierować Waszą uwagę na liczne jej fascynujące konteksty. Wszystkie wydarzenia zostaną jednak spięte wspólnym mianownikiem artystycznego kunsztu i uniwersalnością podejmowanych, współczesnych zagadnień.

Przestrzeń Słowa jest interdyscyplinarnym, międzynarodowym festiwalowym cyklem wydarzeń literacko-muzycznych poszerzonych o działania wizualne, happeningowe, filmowe oraz edukacyjne. Całość programu składać się będzie z cyklu comiesięcznych wydarzeń oraz październikowego festiwalu przebiegającego pn. Głośna Przestrzeń Słowa.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz