Koncert Dr Micoolstein & Prof. Steck

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza w piątek 19 listopada o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki na finisaż wystawy grafik Sebastiana „Stecyka” Stecia „Socjofobie Popmorpha”, podczas którego odbędzie się elektryzujący koncert projektu „Dr Micoolstein & Prof. Steck”.
image

Dr Micoolstein and Prof. Steck to projekt będący eksperymentem muzycznym, który został wypracowany w „laboratorium dźwięku” przez organistę, pianistę, klawesynistę i kompozytora, Andrzeja Mikulskiego i wszechstronnego perkusistę i kompozytora, Sebastiana Stecyka Stecia.

 Gatunkowo duet tworzy formy jazzowe, popowe z elementami muzyki elektronicznej (drum&bass, dub step) oraz hip hop (boom bap, trap).

 Koncert będzie muzycznym performace'm, podczas którego Dr Micoolstein i Prof. Steck otworzą przed nami muzyczne bramy swojego laboratorium i zaproszą do szalonego świata muzyki tworzonej na żywo.

 W programie finisażu, po występie artystycznym, będzie można ostatni raz obejrzeć popartową wystawę „Socjofobie Popmorpha” Sebastiana Stecyka Stecia i porozmawiać o sztuce przy słodkim poczęstunku.

 

 Sebastian „Stecyk” Steć – muzyk, perkusista, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym - nie tylko w Sosnowcu. Eksploatuje z dużymi sukcesami różne gatunki muzyczne – wraz z Mikołajem Tabako działał w elektronicznym projekcie STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip „Może tak”. Doczekał się też dokumentu o sobie w TVP. Redaktor autorskiej audycji radiowej "Stecyk na fali" w radiu Zagłębie FM. W 2016 r. zagrał rolę skina-karciarza w filmie „As”. W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy, eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany „Open Lab”. W 2020 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku w kategorii "Kultura". Obecnie, oprócz sfery muzycznej, z powodzeniem zajmuje się również tworzeniem klipów filmowych.

 

 Andrzej Mikulski – organista, pianista, klawesynista, improwizator, kompozytor i aranżer. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Jarosława Malanowicza. Swą edukację muzyczną kontynuował jako stypendysta w Konserwatorium Muzycznym w Lyonie (Francja) pod kierunkiem prof. Ivesa Lafargue. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, był laureatem wielu konkursów w kraju i zagranicą. Współpracował z zespołem Mazowsze, Big Bandem Uniwersytetu Muzycznego oraz Teatrem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem takich formacji jak: The Bartenders, Upbeat quartet, Ziggie Piggie+Robert Brylewski, G squad, Roy Ellis - Mr. Symarip (gościnnie) czy 71830 squad. Szerokie spektrum zainteresowań muzycznych sprawia, iż w jego licznym dorobku nagrań płytowych oraz wideogramach pojawia się muzyka rozrywkowa wielu gatunków: jazz, swing, acid jazz, new&free jazz, fusion, funk, soul, r&b, blues, reggae, ska, rocksteady, electro, drum&bass, house, trap, dub step czy hip hop.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz