Koncert zespołu wokalnego Contento Core w ramach obchodów 500-lecia Reformacji

Już w najbliższy weekend odbędą się dwa wyjątkowe koncerty wpisujące się w obchody 500-lecia Reformacji. To kolejna odsłona cyklu „J. S. Bach – Muzyka i Słowo”, nawiązującego do tegorocznej rocznicy 500-lecia Reformacji, realizowanego przez Stowarzyszenie „Art In Motion” – katowickiego promotora muzyki dawnej.
image

2 września w Kościele Ewangelickim w Katowicach oraz 3 września w Kościele Ewangelickim w Sosnowcu wystąpi Zespół Wokalny Contento Core pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej. Zabrzmią oczywiście utwory Jana Sebastiana Bacha, ale przede wszystkim także jego przodków, ukazując fragment ogromnego dorobku muzycznego całego rodu Bachów.

 

Koncerty realizowane będą w sprawdzonej już i przyjmowanej z dużym entuzjazmem przez słuchaczy formule „Muzyka i Słowo”, w ramach której dla melomanów przygotowano symultaniczne tłumaczenia wykonywanych utworów, a także słowne komentarze między utworami, wsparte multimedialną prezentacją, przybliżające kontekst historyczny i liturgiczny muzyki Bachów oraz najważniejsze fakty związane z Reformacją.

 

Zespół wokalny Contento Core obchodzi w tym roku 10-lecie działalności. Założony i kierowany przez dyrygentkę Marię Piotrowską-Bogalecką skupia zawodowych muzyków związanych z katowicką Akademią Muzyczną. Zespół aktywnie koncertuje w regionie śląskim, skupiając się zarówno na muzyce renesansu i baroku jak i wykonaniach muzyki współczesnej. W tym roku ukazała się płyta CD pt. „KurPieśni” zespołu zawierająca wielogłosowe opracowania pieśni kurpiowskich polskich kompozytorów XX w.

 

Podczas koncertów w Katowicach i Sosnowcu zespołowi towarzyszyć będą instrumentaliści, realizujący partię basso continuo – grająca na violi da gamba Justyna Młynarczyk oraz organista Tomasz Ploch.

 

Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz