Książkomat i wrzutnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu znów czynne

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu od wtorku 28 kwietnia 2020 zachęca do korzystania z książkomatu i wrzutni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Usługa umożliwi wypożyczanie i zwracanie książek w okresie oczekiwania na otwarcie placówek bibliotecznych.
image

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem usługą, czytelnicy proszeni są o jak najszybsze odbieranie zamówionych książek. Pomoże to w sprawniejszej obsłudze urządzenia i umożliwi większej grupie skorzystanie z książkomatu.W celu zapewnienia wypożyczającym oraz pracownikom bezpieczeństwa, wprowadzonych zostało kilka istotnych zmian. Aby skorzystać z książkomatu lub wrzutni należy założyć rękawiczki ochronne i maseczkę lub chustę zakrywającą usta i nos. Koniecznie trzeba także zachować 2 metrową odległość od innych.
Jednocześnie biblioteka informuje, że wstrzymujemy wszystkie rezerwacje materiałów bibliotecznych, gdyż każda zwrócona książka trafi do 14 dniowej kwarantanny (i czasowo nie będzie dostępna).

 

Jak skorzystać z książkomatu? To proste:
Krok 1.: Znajdź w katalogu internetowym interesującą Cię pozycję.
Krok 2.: Podczas zamawiania dokumentów z Zagłębiowskiej Mediateki wybierz opcję KSIĄŻKOMAT
Krok 3.: Zamówienia w książkomacie są uzupełniane przez bibliotekarza tylko w godzinach pracy Zagłębiowskiej Mediateki. Odbiór zamówionych zbiorów jest możliwy przez całą dobę. (Czytelnik, który podał swój adres e-mail, otrzyma wiadomość z systemu Prolib o terminie odbioru zamówionych zbiorów bibliotecznych.)
Krok 4.: W wolnej chwili przyjdź do pomieszczenia z książkomatem przy ul. Kościelnej 11. Książkomat działa 24/7. Na odbiór zamówionych materiałów masz 2 dni.
Krok 5.: Po godzinach pracy Mediateki drzwi otworzysz przykładając do czytnika, po prawej stronie od wejścia, swoją kartę biblioteczną.
Krok 6.: Przyłóż kartę biblioteczną do czytnika książkomatu i poczekaj na otwarcie skrytki.
Krok 7.: Wyjmij zamówioną książkę i zamknij skrytkę.

 

Po godzinach pracy Mediateki, aby wyjść z budynku należy przytrzymać przycisk po prawej stronie od wyjścia.

Natomiast w przypadku wrzutni, wystarczy delikatnie umieścić zwracane książki w szufladce urządzenia i ją zamknąć.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz