Ósmy Zagłębiowski Czwartek

Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiowska Mediateka zapraszają na ósmy, a pierwszy w nowym roku, Zagłębiowski Czwartek. Tym razem prof. dr hab. Robert Krzysztofik odpowie na intrygujące pytanie: „Dlaczego powstawały zagłębiowskie miasta?”.
image

Prof. Robert Krzysztofik pracuje w Katedrze Geografii Ekonomicznej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Jego zainteresowania badawcze skupiają się przede wszystkim na geografii osadnictwa i geografii historycznej. Jest autorem wielu publikacji z tych dziedzin, m.in. Miasta-wrota. Zarys teorii i przegląd badań czy The concept of urban hibernation, European Planning Studies., a także kilkudziesięciu opracowań poświęconych Sosnowcowi i Zagłębiu Dąbrowskiemu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności PTG oraz Permanent European Conference on the Study of the Rural Landscape.

 

 

Wykład połączony z prezentacją multimedialną odbędzie się 24 stycznia 2019 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook