„Patrząc głębiej”

Sosnowieckie Centrum Sztuki od 14 grudnia zaprasza do Galerii Extravagance na wystawę młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – Bożeny Chlebickiej, Cypriana Noconia i Agnieszki Sośni.
image Cyprian Nocoń, „Powołanie do roli”, fot. materiały organizatora

Już od dawna malarstwo i fotografia nie służą tylko do ukazywania powierzchni rzeczy i zdarzeń. Artyści posługują się nimi jak narzędziem, aby odkryć ukrytą prawdę, sens i znaczenie. Co chcą nam przekazać nowi absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach?

 

Życie jest dobrem pierwszym. By było wartością, nie tylko egzystencją lub samymcierpieniem - musi być godne. Na godność składają się trzy filary: wolność, bezpieczeństwo iakceptacja społeczna. Kim jesteśmy, by decydować o godności innego człowieka - przyrodzonej i niezbywalnej?

Bożena Chlebicka

 

Odkąd zacząłem uczyć się rysunku i malarstwa, zawsze fascynowała mnie ludzka twarz. Dlatego w zestawieniu obecnych obrazów znajduje się wiele portretów. Portretów bez twarzy. (…) Malarstwo jest obłędem – nienawiścią i miłością.

Cyprian Nocoń

 

Duchowość jest poznaniem skoncentrowanym na wnętrzu. Zanurzając się w jej niewidzialnych aspektach, granice rzeczywistości materialnej zanikają. Interesują mnie wizualne próby przedstawienia świata ducha.

Agnieszka Sośnia

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz