Pszczeli Festyn Rodzinny już 17 września!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do udziału w Pszczelim Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki w sobotę 17 września 2022 z okazji „Sosnowieckiego Miodobrania”.

Podczas wydarzenia, organizowanego przez członków Grupy URBACT, na młodych mieszkańców Sosnowca oraz ich rodziców i opiekunów czekać będą m.in. warsztaty edukacyjne z pszczelarzem oraz spotkanie z nową mieszkanką Pszczelego Zakątka - Pszczołą XXXL! Ponadto każdy uczestnik festynu będzie mógł wykonać prace plastyczne: papierowe pszczółki, bransoletki oraz pszczółki z masy porcelanowej. Nie zabraknie również stoiska z balonami, tatuażami oraz pszczelej foto budki. Dodatkową atrakcją będzie koło fortuny, z nagrodami, przeznaczonymi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników. Wstęp wolny.

 

Podczas festynu będzie można zakupić pszczele produkty, oferowane przez pszczelarza z Pasieki Śląskie Miody. W trakcie wydarzenia nastąpi także wręczenie nagród laureatom pszczelich konkursów: „Pszczoła – superbohaterka” oraz „Atlas roślin miododajnych”.

 

W przypadku deszczowej pogody wszystkie atrakcje przeniesione zostaną do wnętrza Zagłębiowskiej Mediateki.

 

Podczas trwania festynu, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) w godz. 12.00-13.00 odbędzie się Okrągły Stół poświęcony miejskiemu pszczelarstwu. Jego organizatorem jest Urząd Miasta Sosnowca. Podczas obrad będzie można wysłuchać następujących wykładów:

·         „Regulacje prawne dotyczące pszczelarstwa w mieście” (Magdalena Dąbrowska - Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Sosnowca);

·         „Wszystkie ścieżki do pasieki – jak założyć  pasiekę w mieście” (Agnieszka Knapczyk - Sosnowieckie Koło Pszczelarzy, Piotr Kwapisz – mistrz pszczelarski).

 

Do uczestnictwa w obradach zapraszane są osoby zainteresowane pszczelą tematyką, a także stworzeniem własnej pasieki. Osoby te będą mogły uzyskać porady i wskazówki od doświadczonych sosnowieckich pszczelarzy. Wstęp wolny.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz