Ratujmy ducha leśnych ostępów z WWF Polska

MBP w Sosnowcu zaprasza wszystkie dzieci kochające zwierzęta do udziału w wyjątkowych warsztatach ekologicznych, na temat gatunków zagrożonych wyginięciem, prowadzonych przez przedstawicieli międzynarodowej organizacji WWF. 
image

10 sierpnia 2018

  • godz. 10.00 – Zagłębiowska Mediateka (ul. Kościelna 11)
  • godz. 12.30 – Filia nr 15 – Mec (ul. Kisielewskiego 9A)

 

Ryś - największy europejski kot zamieszkujący jedynie najdziksze zakątki naszego kraju, otarł się o granicę wyginięcia i wciąż pozostaje krytycznie zagrożony na niektórych obszarach. Przedstawiciele WWF Polska opowiedzą dzieciom m.in. o tym, dlaczego powinniśmy chronić lasy i jak człowiek może odpowiedzialnie korzystać z dobrodziejstw natury, by nie stać się zagrożeniem dla zamieszkujących je zwierząt.

 

Niezwykle ciekawe zajęcia, prowadzone w sposób adekwatny do wieku uczestników, zakończy wspólne malowanie graffiti przedstawiającego rysie w ich naturalnym środowisku (tylko w Filii nr 15).

 

Warsztaty stanowią część projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz