Dotknij Teatru w Teatrze Zagłębia

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku w ramach akcji w Teatrze Zagłębia odbędą się dwa spotkania: 5 i 14 kwietnia.
image fot. materiały organizatora

5 kwietnia - po spektaklu „Wojna światów”
Wojna światów - co się dzieje po końcu świata? 

 
Wszystko zaczyna się w spokojnym mieszczańskim salonie. Tam toczy się powolna rozmowa o Marsjanach, którzy jak głoszą media i plotki przybyli na ziemię. W takim normalnym miejscu jak to, trudno czuć się zagrożonym. Z czasem okazuje się jednak, że przybysze z kosmosu są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości, a wojna z nimi zmieniła zasady funkcjonowania ludzkiego świat. Dawny układ społeczny i obowiązujące hierarchie się nie sprawdziły, ich zasadność podważyło istnienie formy życia na wyższym poziomie ewolucyjnym niż człowiek. 
Na warsztatach zastanawiać się będziemy jak mógłby wyglądać nowy świat. W jaki sposób to, czego ludzkość dowiedziała się o sobie, czego nauczyła się w czasie wojny wpłynie na obowiązujące w nim zasady. Wspólnie będziemy zastanawiać się jakie przepisy i jakie prawo powinno obowiązywać w świecie, w którym wszystko zaczyna się od nowa. 
Czas trwania warsztatu: 1 godzina 
 

14 kwietnia, godz. 16.00-19.00 
Dotknij świata. Warsztaty pisania monologów.  

Te drogi pokonaliśmy już milion razy. Z domu do pracy, z pracy do sklepu, ze sklepu do szkoły. Chodzimy pogrążeni w własnych sprawach i myślach przechodząc obok rzeczy i wydarzeń. Tego dnia będzie inaczej. W czasie warsztatu postaramy się zrekonstruować codzienne podróże, nieodległe wyprawy, odkryć w nich potencjał opowieści i utrwalić w formie monologów teatralnych. W końcu nigdy nie wiadomo, co niezwykłego można odnaleźć za rogiem dobrze znanej ulicy.

 

Dla kogo: dla osób powyżej 16 roku życia.  Prowadzenie: Katarzyna Niedurny
Koszt: 5 zł
Zapisy: Biuro Obsługi Widzów / bow@teatrzaglebia.pl / 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00)

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz