Intermuza Sosnowiec 2016

Przed nami 13. Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej Intermuza. Ruszyły eliminacje do etapu ogólnopolskiego i regionalnego, które zakończone zostaną finałowym koncertem z udziałem gwiazdy wieczoru – Mieczysława Szcześniaka. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany poeta i autor tekstów pochodzący z Sosnowca – Jacek Cygan.
image

Intermuza to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku eliminacje podzielono na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to klasy I–III, druga IV–VI. Etap pierwszy festiwalu został podzielony na ogólnopolski oraz regionalny.

 

W ogólnopolskich eliminacjach mogą brać udział dzieci z całego kraju, które do 6 maja 2016 wyślą wypełniony arkusz zgłoszeniowy oraz nagranie demo z prezentacją dwóch utworów. O zakwalifikowaniu do półfinału decyduje jury na podstawie przesłuchanych nagrań. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.festiwal.kiepura.pl.

 

Etap regionalny przeznaczony jest dla dzieci z województwa śląskiego, które wysyłają same karty zgłoszeń, a ich przesłuchania wokalne odbędą się 14 maja o godz. 10.00 w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu, przy ul. Będzińskiej 65. Uczestnicy pierwszego etapu Intermuzy 2016 zaprezentują dwa utwory z własnym podkładem muzycznym. Muzyka, tekst i wykonanie mają odzwierciedlać dziecięcy charakter utworu. Wszystkich wykonawców będzie oceniać profesjonalne jury w składzie: wokalistka jazzowa, pianistka i kompozytorka Beata Przybytek; kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny Tomasz Kałwak; śpiewak i reżyser operowy Tadeusz Piszek; autor tekstów piosenek, kompozytor i producent muzyczny Wojciech Byrski; a także dyrektor artystyczny festiwalu – Jacek Cygan. To właśnie od nich będzie zależało, kto wystąpi podczas finałowych przesłuchań 28 maja 2016 w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza przy ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu.

 

28 maja o godz. 18.00 odbędzie się koncert galowy, w którym wystąpią wszyscy laureaci konkursu. Wieczór uświetni koncert w wykonaniu gwiazdy wieczoru – Mieczysława Szcześniaka, znanego polskiego piosenkarza, kompozytora i autora tekstów.

 

Bilety na koncert galowy w cenie 15 i 10 zł do nabycia online na stronie www.kiepura.pl, w kasie Energetycznego Centrum Kultury (w godz. 14.00–20.00 oraz w Muzie w godz. 15.00–20.00).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz