JaZZ i okolice – Kazuhisa Uchihashi Altered States feat. Maciej Obara

W czwartek, 5 listopada, o godz. 19.30 w sosnowieckiej Sali Muza wystąpi Kazuhisa Uchihashi Altered States z Maciejem Obarą.
image fot. materiały prasowe organizatora

Najnowszy projekt muzyczny z udziałem czołowego polskiego saksofonisty młodego pokolenia jazzu. Zaproszeni do współpracy muzycy reprezentują rozmaite gatunki współczesnej sceny muzycznej w Japonii: rock, jazz i szeroko pojętą muzykę eksperymentalną. Wspólny koncert jest wynikiem pobytu Macieja Obary w Japonii, spotkań i koncertów ponad podziałami.

 

 

Kazuhisa Uchihashi jest jednym z najważniejszych gitarzystów improwizatorów na świecie, jednym z filarów niezwykle płodnej i inspirującej japońskiej awangardy obok takich postaci jak Otomo Yoshihide, Keiji Haino, Hoppy Kamiyama czy Tatsuya Yoshida. W latach 1994–1997 współtworzył legendarną formację Ground Zero, często występował i nagrywał w towarzystwie muzyków kultowego japońskiego duetu Ruins. Od 1990 roku jest liderem niezwykłego, rockowo-impowizacyjnego tria Altered States.

 

zagrają:

Kazuhisa Uchihashi – gitara elektryczna

Maciej Obara – saksofon altowy

Nasuno Mitsuru – gitara basowa

Yasuhiro Yoshigaki – perkusja

 

konkurs:

Mamy jedną podwójną wejściówkę na ten koncert. Aby ją wygrać, wystarczy wysłać maila na adres redakcja@silesiakultura.pl. Jak zwykle, kto pierwszy, ten lepszy. Powodzenia!

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz