Kino w Bibliotece. Biografie!

Kino w Bibliotece zaprasza na środowe projekcje kwietnia i maja, które upłyną widzom w towarzystwie siedmiu niezwykle istotnych dla historii mężczyzn. 10 kwietnia zobaczymy dramat wojenny w reżyserii Joe Wrighta.
image

Jest to adaptacja książki, którą napisał scenarzysta filmu, Anthony McCarten. Za znakomitą pierwszoplanową rolę Gary Oldman otrzymał pierwszego w swej karierze Oscara.

 

Maj 1940 roku. Wojska niemieckie zajmują Europę kawałek po kawałku. Rząd aktualnego premiera Wielkiej Brytanii podaje się dymisji. Na jego następcę brytyjski parlament wybiera 65-letniego męża stanu. Nowego nieprzewidywalnego i skłonnego do patosu szefa rządu nie popiera ani król, ani jego rodzima partia konserwatywna. Większość gabinetu wojennego oczekuje, że premier zawrze z III Rzeszą pakt, który zapewni Wielkiej Brytanii pokój. Polityk rozważa jednak wypowiedzenie wojny hitlerowcom...

 

Czas projekcji – 2:05:00

 

W repertuarze Kina w Bibliotece znalazły się poruszające dramaty i filmy kipiące muzyką w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Rami Malek, Gary Oldman, Joaquin Phoenix, Ryan Gosling, Reese Witherspoon i Don Cheadle). Zapraszamy do wspólnej filmowej zabawy, tym razem inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami! Wstęp wolny.

 

Seanse odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w środy – 3, 10, 17, 24 kwietnia oraz 8, 15, 22 maja 2019 - o godz. 18.00.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

 

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz