Teatr Zagłębia online – Międzynarodowy Dzień Teatru i działalność w kwietniu

W najbliższym czasie nie wybierzemy się do teatru, ale teatr może zawitać w naszych domach. Sosnowiecka scena kontynuuje swoją działalność online i zaprasza w kwietniu na spektakle oraz działania dodatkowe.
image „Tartuffe”, fot. materiały organizatora

Opracowując repertuar i plan działań edukacyjnych na kwiecień, wzięliśmy pod uwagę przygotowania uczniów do matur i egzaminu ósmoklasisty – mówi Filip Jałowiecki z działu programowego Teatru Zagłębia.


W ramach tych przygotowań na platformie VOD Teatru Zagłębia zobaczymy takie spektakle jak: „Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Jana Szurmieja, „Ślub” w reż. Radosława Rychcika, „Tango” w reż. Bogdana Cioska, „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala i „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły.

 

Zaplanowaliśmy również warsztaty do każdego spektaklu. Można je potraktować jako dobre uzupełnienie przygotowań do matury. Przedstawienia potraktujemy jako teksty kultury, możliwe do wykorzystania podczas egzaminu, w różnych kontekstach. Warsztaty są przeznaczone dla całych klas i odbywają się na Zoomie. Można się na nie umówić, pisząc wiadomość na adres edukacja@teatrzaglebia.pl – mówi Agata Kędzia, pedagożka teatru.


Wielkimi krokami zbliża się również Międzynarodowy Dzień Teatru. W ramach jego obchodów Teatr Zagłębia zaprasza na działania online: spektakle oraz warsztaty aktorskie dla dzieci. Sosnowiecka instytucja zaczyna świętowanie już 25 marca pokazem „Ślubu” w reż. Radosława Rychcika. W weekend odbędzie się pokaz spektaklu „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka. Nagrania obu spektakli dostępne będą przez dwa dni na platformie VOD. Wspomniane warsztaty aktorskie dla dzieci odbędą się w niedzielny poranek, a poprowadzi je aktor Przemysław Kania.


Wszystkie informacje oraz dokładny repertuar można znaleźć na stronie www.vod.teatrzaglebia.pl.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz