Zimowe warsztaty teatralne

Teatr Zagłębia i Biblioteka Młodzieżowa w Sosnowcu zaprasza uczniów i uczennice klas III-VI do udziału w warsztatach teatralno-literackich.
image

Warsztaty twórcze skierowane są do wszystkich osób, które chcą spędzić ferie zimowe w ciekawy sposób. W ciągu tygodnia pracy uczestnicy i uczestniczki uruchomią ciało i emocje oraz samodzielnie stworzą książki!
Punktem wyjścia do wspólnej zabawy będzie picture book „Cztery zwykłe miski” autorstwa uznanej na całym świecie autorki książek obrazkowych, Iwony Chmielewskiej. Autorka swoje książki tworzy ręcznie, robiąc użytek z kawałków tkanin, pożółkłych kartek, starych elementów – przedmiotów, które ktoś uznał za nieprzydatne. Odwołując się do idei recyklingu, dzieci biorące udział w feriach także spróbują stworzyć książki przy wykorzystaniu materiałów znajdujących się wokół nas. Do stworzenia fabuł opowieści posłużą zadania teatralne: pisanie dialogów i odgrywanie scen.


Zajęcia odbędą się w dn. 14-18 lutego w Bibliotece Młodzieżowej, ul. Parkowa 1 w Sosnowcu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo, poprzez wysłanie wiadomości na adres edukacja@teatrzaglebia.pl. W tytule maila należy wpisać: Zimowe warsztaty teatralne. W treści – imię i nazwisko oraz wiek dziecka (oferta dla uczniów klas III-VI). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz