Spotkanie online dla dzieci z Ewą Chotomską w ramach 16. Sosnowieckich Dni Literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza wszystkie dzieci do udziału w spotkaniu autorskim online z Ewą Chotomską, które odbędzie się 23 listopada 2020 o godz. 12.00 w ramach 16. Sosnowieckich Dni Literatury.
image

Ewa Chotomska (ur. 1951) – pisarka, autorka piosenek dla dzieci. W 1983 r. razem z Andrzejem Markiem Grabowskim założyła dziecięcy zespół Fasolki. Była legendarną Ciotką Klotką w programie telewizyjnym Tik-Tak. Jest scenarzystką takich programów jak m.in. Domowe przedszkole, Fasola, Młynek. Autorka kultowych piosenek, śpiewanych przez kilka pokoleń dzieci, takich jak: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę czy Moja fantazja. W 2019 r. została laureatką Orderu Uśmiechu.

 

Rozmowę poprowadzi Klaudia Pluta.

 

Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania są emitowane na żywo na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na biblioteczny kanał w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

 

Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Tegoroczna edycja w dużej mierze poświęcona jest postaci Leopolda Tyrmanda, rok 2020 jest wszak właśnie rokiem Tyrmanda.


Wszystkie spotkania transmitowane będą w mediach społecznościowych Biblioteki na żywo. Widzowie będą mieli możliwość komentowania i zadawania pytań autorom. Udział w transmisji jest bezpłatny. Spotkania będą emitowane na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można też uzyskać poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie bądź na profilu FB biblioteki.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz