Teatr Zagłębia zaprasza na grudniowe pokazy „Opowieści wigilijnej”

„Opowieść wigilijna” wg opowiadania Karola Dickensa w reżyserii Justyny Łagowskiej wraca na scenę Teatru Zagłębia. Pierwszy pokaz przedstawienia – 10 grudnia.
image fot. materiały organizatora

Spektakl to klasyczna świąteczna opowieść o przemianie skąpca nad skąpcami, Ebenezera Scrooge'a. To, jak powszechnie wiadomo, niezbyt sympatyczna postać. Choć sam zaznał biedy i upokorzeń, nie znajdzie się w nim za grosz otuchy. Bohaterowie „Opowieści wigilijnej” nie wiedzą, czy dotrwają do następnych świąt. Ale ich cierpliwość się wyczerpuje. Z pomocą przychodzą duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Przypominają Scrooge’owi najistotniejsze cechy ludzkiego gatunku – zdolność do miłości, radość i niewinność. Korzystając z ponadczasowej opowieści Dickensa twórcy zadają pytanie, czy przemiana jednego człowieka wystarczy, aby ocalić społeczność przed nadciągającą – i nie dość rozumianą – Apokalipsą.

 

W piątek, 10 grudnia oraz w niedzielę – 19 grudnia Teatr Zagłębia zaprasza również na warsztaty twórcze do „Opowieści wigilijnej”.

 


Warsztaty są doskonałym sposobem, by poszerzyć kontekst odbiorczy spektaklu i spędzić czas w twórczy sposób. Podczas zajęć wykorzystamy fragmenty scenariusza sztuki, uruchamiając drzemiący w nas, kreatywny potencjał i wykonując proste ćwiczenia teatralne – mówi Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

 


Zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin i odbywają się bezpośrednio po spektaklu. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Teatru Zagłębia.

 

 

 

„Opowieść wigilijna”

Szymon Adamczak wg opowiadania Karola Dickensa

adaptacja i dramaturgia: Szymon Adamczak

 

wiek: +10

premiera: 13 grudnia 2019

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz