Uri Caine – Szpilman

Uri Caine z Wojciechem Traczykiem i  Robertem Raszem zagrają 5 grudnia w Sosnowcu. Koncert towarzyszy 5. Ogólnopolskiemu Konkursowi Piosenki „Al legro. Tribute to Szpilman”.
image fot. materiały organizatora

Nagrania albumu „Szpilman” dokonano podczas Tzadik Festival w Poznaniu w 2013 roku, rok później, nakładem Multikulti Projekt i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, ukazała się sama płyta.

 

Uri Caine urodził się w Philadelphi, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie u Bernarda Peiffera. W młodości grał m.in. w grupach Hanka Mobley'a, Johnny'ego Colesa, Bootsie Barnesa. Studiował kompozycję u George'a Rochberga i George'a Crumba.

Jego pierwsze płyty („Sphere Music” i „Toys”) były hołdami dla Theloniusa Monka i Herbie'go Hancocka. Najsłynniejsze nagrania Caine'a to jednak albumy z aranżacjami muzyki klasycznej – Mahlera, Wagnera, Beethovena, Bacha i Schumanna.

Współpracował m.in. z Donem Byronem, Johnem Zornem, Arto Lindsayem, Samem Riversem, Moscow Chamber Orchestra, Cleveland Orchestra, Enja Band, Dave'em Douglasem.

 

Robert Rasz ukończył Wydział Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje lub współpracował m.in. z Gabą Kulką, Mikołajem Trzaską, Kadabrą. Razem z Wacławem Zimplem i Wojciechem Traczykiem współtworzy Zimpel/Traczyk/Rasz Trio.

 

Wojciech Traczyk ukończył Wydział Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje m.in. z Marią Peszek, Marcinem Maseckim, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapią. Razem z Wacławem Zimplem i Robertem Raszem współtworzy Zimpel/Traczyk/Rasz Trio.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz