„60 na 100: Sąsiadki”

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza 25 listopada do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach na wernisaż mobilnej wystawy „60 na 100: Sąsiadki”. Ekspozycja popularyzuje historię kobiet (herstorię) poprzez 30 postaci narysowanych w formie memów przez Martę Frej.
image

Na wystawie zaprezentowane zostaną portrety kobiety działających w granicach obecnego województwa śląskiego, co pozwoli na zestawienie ich ze współczesnymi liderkami życia społecznego regionu lub potomkiniami bohaterek wystawy.

 

Podczas wernisażu słowo wstępne wygłosi Marta Frej oraz Anna Kowalczyk, autorka bestsellerowej książki o historii kobiet na ziemiach polskich „Brakująca połowa dziejów”.

 

Wielkoformatowa wystawa będzie pretekstem do lekcji i gier edukacyjnych, spacerów lub wieczornic historycznych. Wystawie będzie towarzyszył materiał edukacyjny w postaci „Zeszytu do herstorii dla początkujących" oraz film o kobietach Sejmu Śląskiego w okresie II RP („5 kobiet Sejmu Śląskiego”).


16 grudnia 2019 odbędzie się pierwsza, otwarta pokazowa lekcja w Muzeum Powstań Śląskich, ukazująca edukacyjne walory wystawy oraz prezentująca ideę „Zeszytu do herstorii dla poczatkujących”.

 

 

 


 

Regionalny Instytut Kultury jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook