Klasówka powstańcza 2023

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie wiedzy historycznej. Wydarzenie ma na celu uczczenie pamięci Powstań Śląskich oraz postaci Wojciecha Korfantego.

 

Klasówka skierowana jest do wszystkich, lecz z naciskiem na szkoły. Dlatego też chcielibyśmy zachęcić do zgłoszenia swojej szkoły do konkursu. To wspaniała okazja, aby poszerzyć wiedzę o historii Powstań Śląskich i plebiscytu, a także rozwijać ich zainteresowania i umiejętności. Zgłoszenia szkół do konkursu przyjmowane są do 31 maja 2023 r., więc zachęcamy do rejestracji jak najszybciej! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu. Nie przegapcie tej szansy! Podczas konkursu uczniowie będą mieli możliwość napisania "Klasówki powstańczej" online, rozwiązując zestaw zadań konkursowych. To ekscytujące wyzwanie, które pozwoli im rozwijać umiejętności, rywalizować z innymi uczestnikami i poszerzać swoją wiedzę.

Laureatów konkursu nagrodzimy podczas uroczystego podsumowania, które odbędzie się w siedzibie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. To wyjątkowa okazja do uhonorowania osiągnięć uczniów i podziękowania im za ich wysiłek i zaangażowanie.

 

 

Więcej informacji na stronie konkursu.