Kangur w Bibliotece

Już wkrótce Bibliotekę w Świętochłowicach odwiedzi jedna z najbardziej egzotycznych czytelniczek i przyjaciółek – Kangurzyca Kangi. Zapowiedziała swój przyjazd do Filii nr 6 przy ul. Chorzowskiej 73 – 18 czerwca, na godz. 10.00.
image

Kangurzyca znana jest naszym najmłodszym czytelnikom ze spotkań z cyklu „Czytamy dzieciom po angielsku”, organizowanych przez Bibliotekę wraz z Centrum Nauczania Języka Angielskiego dla Dzieci i Młodzieży metodą Helen Doron w Chorzowie. Przez ostatnie dwa lata Kangi odwiedzała niejednokrotnie filie biblioteczne w Świętochłowicach – poznawała i zaprzyjaźniała się coraz bardziej z odwiedzającymi Bibliotekę dziećmi, wspólnie z nimi się bawiła i czytała.

 

Tym razem Kangurzycę zaintrygowała akcja „uwalniania książek” (17-26 czerwca – wszystkie filie MBP w Świętochłowicach). 18 czerwca Kangi odwiedzi więc Filię nr 6 MBP, żeby na miejscu dowiedzieć się co to jest, na czym polega i jak wygląda w praktyce akcja, którą w Polsce zainteresowało się już ponad 25000 osób, a na całym świecie jest już około milion jej uczestników.

 

Podczas spotkania będziemy również czytać dzieciom fragmenty książki „Doktor Dolittle” autorstwa Hugh Loftinga - w języku angielskim i po polsku.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz