Twórcy Kultury Śląskiej – Metamorfozy

Centrum Kultury Śląskiej zaprasza 15 listopada na otwarcie wystawy kolaży fotograficznych i promocję kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej – Metamorfozy” autorstwa Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego.
image

Otwarciu towarzyszyć będzie opowieść Marka Szołtyska o śląskich przemianach oraz występ Mood Time Quartet prezentujący impresje na temat śląskiej muzyki ludowej.

 

Wystawa stanowi kontynuację realizowanego od 2013 r. cyklicznego projektu Centrum Kultury Śląskiej „Twórcy Kultury Śląskiej”, którego ideą jest odejście od stereotypu postrzegania Śląska jako krainy przemysłowej pozbawionej ambitniejszego zaplecza kulturalnego i pokazanie go jako miejsca realizacji wielu ciekawych i wartościowych przedsięwzięć kulturalnych.


Nowa odsłona „Twórców...”, rozpoczynająca się od VII edycji, jest jedynie w pewnym sensie kontynuacją poprzednich. Tym razem bowiem koncentruje się nie tylko wokół zadawania poważnych pytań o korzenie, tożsamość i tradycję tego regionu, ale stawia sobie także za cel próbę uchwycenia „śląskości” i „Śląska” w trakcie przemian – Metamorfoz. Wszak kultura, tradycja, obyczaj, nauka są tym, co Twórcy Kultury Śląskiej – nie wyłączając w tym zwykłych ludzi – na przestrzeni wieków wykreowali i co ulegało zmianom oraz podlega nieustannej ewolucji. To właśnie pokaże 12 artystycznych fotografii-kolaży Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego, będących jednocześnie kartkami z kalendarza.


Wystawa będzie prezentowana do 2 lutego 2020 r.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz