2. Konkurs Klawesynowy im. Elżbiety Chojnackiej

Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej w Pałacu w Rybnej zaprasza uczniów szkół muzycznych klas I/I st. do VI/ II st. oraz studentów studiów licencjackich do udziału 2. Konkursie Klawesynowym im. Elżbiety Chojnackiej, który odbędzie sięw dniach 11-13 października 2021 roku.
image Pałac w Rybnej, fot. materiały prasowe organizatora

W tym roku do Jury konkursu zaproszono prof. Elżbietę Stefańską, kompozytora Adama Wesołowskiego oraz Aleksandrę Gajecką-Antosiewicz – spadkobierczynię i następczynię Elżbiety Chojnackiej.

 

Nowością jest prezentacja programu zawierającego utwór barokowy oraz współczesny (w grupie IV i V obowiązkowe dwie pozycje repertuarowe z XX i XXI wieku, w tym jedna kompozytora polskiego) do wykonywania na kopii instrumentu historycznego lub na klawesynie współczesnym.

 

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 20 września 2021 na adres hduet@wp.pl. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 12, 13 października w pięciu kategoriach. Więcej informacji na stronie organizatora.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz