„Arcydzieło na śmietniku” - gościnnie na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na gościnne przedstawienie Teatru Powszechnego w Łodzi. Błyskotliwa komedia „Arcydzieło na śmietniku” zostanie zaprezentowana w Tarnowskich Górach 16 marca o godz. 18.00. Będzie to jedyny pokaz tego tytułu na Śląsku.
image fot. materiały prasowe organizatora

Mieszkająca na północy Kalifornii Maude Gutman kupiła na wyprzedaży garażowej obraz, który być może jest dziełem Jacksona Pollocka. Zaprasza więc wybitnego znawcę sztuki, by dokonał ekspertyzy i wydał opinię, czy naprawdę autorem obrazu jest amerykański artysta. Czy bezrobotna barmanka jest posiadaczką obrazu wartego miliony dolarów? Czy spotkał ją cud, który odmieni jej los?


Spotkanie tej dwójki to zderzenie odległych światów. Różni ich wszystko: od statusu społecznego, poprzez wykształcenie, aż po stosunek do rzeczywistości. Jednak okazuje się, że spotkanie w sprawie obrazu staje się przede wszystkim spotkaniem dwóch samotnych ludzi pokiereszowanych przez los.


Oparta na prawdziwych wydarzeniach sztuka Stephena Sachsa to pełna zabawnych sytuacji oraz słownego humoru opowieść o tym, czym jest sztuka i o tym, jak trudno określić co jest dziś prawdą.

 

Autor: Stephen Sachs;
Przekład: Bogusława Plisz-Góral;
Reżyseria: Justyna Celeda;
Scenografia: Grzegorz Małecki;
Obsada: Milena Lisiecka, Jakub Kotyński;
Czas trwania: 1 godz. 15 min.

Bilety w cenie 44 zł (ulgowe) i 55 zł (normalne) można kupić online na stronie Tarnogórskiego Centrum Kultury lub w kasie TCK.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz