Konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji”

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie dotacyjnym „Seniorzy w akcji” wspierającym działania osób starszych na rzecz otoczenia i ich uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
image

TCK poszukuje osób w wieku 60 plus, mających pomysł na działanie kulturalne, edukacyjne, artystyczne, lubiących dzielić się pasją i zaangażowaniem.

 

Mogą to być warsztaty rękodzieła, śpiewu, wspólny spektakl, czytanie bajek czy coś zupełnie innego - mile widziane są wszystkie formy aktywności kulturalnej, które wykorzystują potencjał czasu, wiedzy i umiejętności osób starszych i angażują je do działania. Wśród osób, które zgłoszą swoje pomysły do konkursu „Seniorzy w akcji”, TCK wybierze maksymalnie dwa zgłoszenia. Następnie wraz z inicjatorem działania przygotujemy list intencyjny, a później wniosek o dofinansowanie.

 

W konkursie można pozyskać od 6 do 12 tys zł. TCK gwarantuje wymagany wkład własny. Projekty będą realizowane od września 2014 roku do czerwca 2015 roku, a wcześniej seniorzy, których zgłoszenia otrzymają pozytywne rekomendacje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, zaproszeni zostaną do udziału w szkoleniach dotyczących realizacji projektu.

 

Są również możliwe zgłoszenia w parach: osoba powyżej 60. roku życia oraz osoba do 35. roku życia. Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 28 lutego. Nie zwlekaj, zostań seniorem w akcji!

 

Informacji o szczegółach i przebiegu konkursu udziela ze strony TCK Ewa Koralewska pod nr. tel.: 32-285-27-34 w.21 lub mailowo.

 

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz