Marzycielska poczta w Opatowicach

Wykonanie własnego znaczka pocztowego, zaprojektowanie papeterii i karty pocztowej – to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać najmłodsi w Filii Tarnogórskiego Centrum Kultury nr 3 w Opatowicach.
image

9 października organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne zorganizowane z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego. Początek o godz. 17.00. 

 

Na tym jednak nie koniec. Uczestnicy zajęć napiszą także list do chorego dziecka w ramach akcji „Marzycielska poczta”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

 

Na stronie internetowej akcji prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

 

Mimo, że „Marzycielska poczta” powstała pod koniec 2009 roku, jej początki sięgają nieco wcześniej. Tomek Chmiel – założyciel Marzycielskiej Poczty – opisał pomysł utworzenia tego typu akcji w Polsce na swoim blogu, zachęcając czytelników, by do niego dołączyli. W ten sposób po jakimś czasie zgłosiła się Weronika Mazurkiewicz, wówczas siedemnastoletnia wolontariuszka, z którą wspólnym wysiłkiem znaleźli pierwsze dzieci i uruchomili akcję.

 

Idea „Marzycielskiej Poczty” polegająca na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, szybko się jednak przyjęła i teraz jest to jedna z najpopularniejszych tego typu akcji na świecie. Marzycielska Poczta od samego początku do końca jest prowadzona wyłącznie przez wolontariuszy. 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz