Warsztaty ekologiczne „Eko kraina”

Tegoroczne ekologiczne warsztaty „Eko kraina”, czyli cykliczna impreza popularyzująca ekologiczny styl życia, poświęcona będzie ubraniom, krawiectwu i temu, że niekoniecznie trzeba wydawać spore sumy, aby wyglądać ciekawie i modnie.  
image

program warsztatów:

 

do 20 lipca „Drugie życie Twoich ubrań”
Jeśli Twoja szafa się nie domyka, to znak, że czas na letnie porządki! W ramach warsztatów zorganizowana będzie zbiórka starych ubrań, które zostaną przeznaczone do realizacji warsztatów rękodzieła. Ubrania będą zbierane w recepcji TCK do 20 lipca.

 

25 lipca„Sympatyczne strachy – tarnogórski dzień stracha na wróble”
Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do spędzenia dnia ze strachem na wróble.
godz. 10.00 seans filmowy w Miejskim Kinie Olbrzym w TCK: „Czarnoksiężnik z Oz: powrót Dorotki”
godz. 12.00 warsztaty artystyczne na tarnogórskim Rynku (lub w razie niepogody – w sali baletowej TCK)
Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy wykonają własne strachy na wróble, które następnie zostaną wystawione na ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach. W przerwie, w pracy twórczej dzieci i młodzież zaproszone zostaną na zabawy z muzyką i tańcem inspirowane strachami na wróble.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy w recepcji TCK, nr tel. 32-285-27-34.

26 lipca „Odnowione szycie – warsztaty poświęcone recyklingowi ubrań”
godz. 10.00 „Złota rączka krawiectwa” podstawowe rady zawodowych krawcowych, jak łatwo i skutecznie naprawić ubrania. Krótki poradnik, jak sobie ułatwić codzienne obowiązki związane z tkaninami. Wszystko to, co wydaje się oczywiste, a jednak nie wiemy, jak to zrobić.
godz. 14.00 „Odnowiona moda” zajęcia w myśl zasady „do it yourself”, w ramach których stare ubrania posłużą do stworzenia zupełnie nowych rzeczy do ubrania czy do domu. Oryginalne i zaskakujące pomysły z materiałów dostępnych w każdym domu.
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz