„Wejdź w kadr i uwolnij wyobraźnię”

image
Tarnogórskie Centrum Kultury rozpoczyna cykl warsztatów fotograficznych „Wejdź w kadr i uwolnij wyobraźnię”.

Cykl zajęć obejmuje sześć spotkań, podczas których uczestnicy będą fotografować oraz poszerzać swoją wiedzę na temat pogranicza natury i przemysłu. Głównym założeniem projektu jest ukazanie tej wyjątkowej współzależności poprzez fotografię. Poza aspektem poznawczym chcemy się także skoncentrować na rozwoju umiejętności artystycznych uczestników. Najważniejszym punktem projektu jest piesza wycieczka trasą kolei wąskotorowej, która rozpocznie i zakończy cały cykl.

 

Zajęcia poprowadzi Józef Szymura – absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć do popularnych seriali dokumentalnych – „Szpital dzieciątka Jezus”, „Centrum nadziei”, „Przedszkolandia”, „Kochaj mnie” emitowanych w TVP 1, TVP2 i TVN. Szymura był także uczestnikiem wypraw do Wenezueli, Brazylii, Ekwadoru i Peru, Tajlandii, Etiopii, Izraela i na Madagaskar jako autor zdjęć do cyklu podróżniczego „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego oraz wyprawy na Syberię, gdzie zrealizował zdjęcia do cyklu dokumentalnego „Polacy na Syberii” Jadwigi Nowakowskiej.

 

Pierwsze spotkanie – wyjście plenerowe – odbędzie się 27 września. Zapisy przyjmowane są pod adresem adresem mailowym: wejdzwkadr@gmail.com. W tytule prosimy podać: wejdź w kadr – zapisy.

 

Spotykamy się w holu TCK o godz. 9.00. Plener zakończy się w Bytomiu Szombierkach, przy Elektrociepłowni. Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego obuwia, ubioru odpowiedniego do pogody oraz wody i prowiantu.

 

Udział w zajęciach plenerowych jest bezpłatny. Koszt zajęć odbywających się w TCK – 10 zł. Koordynatorem projektu jest Marta Burian – specjalista ds. artystycznych.

 

Więcej szczegółów: http://www.tck.net.pl/nasze-propozycje/item/2663-tck-sztuka-punkt-wyobraznia.htmlFacebook

miejsca kultury