„Z dużej litery”. Spotkanie z Anną Bikont

22 marca zapraszamy na spotkanie z wyjątkową pisarką – Anną Bikont. Tematem rozmowy będzie biograficzna książka „Sendlerowa. W ukryciu.”
image

Anna Bikont jest pisarką, reporterką i dziennikarką związaną z „Gazetą Wyborczą” od początku istnienia dziennika. Za książkę „My z Jedwabnego” otrzymała nagrodę historyczną tygodnika „Polityka” i European Book Prize. Amerykańskie wydanie publikacji znala­zło się na liście stu najważniejszych książek 2016 r. według „New York Timesa”. Wraz z Joanną Szczęsną napisała książkę „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury i „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”.

 

W 2017 roku została wydana jej najnowsza książka „Sendlerowa. W ukryciu". Irena Sendlerowa ocaliła życie kilku tysiącom Żydów, w tym setkom dzieci. Za swą działalność otrzyma­ła tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata oraz damy Orderu Orła Białego. Dziś jest symbolem walki ze złem. Anna Bikont swoją książką nie rysuje laurki. Z publikacji wyłania się obraz Sendlerowej jako praw­dziwego człowieka zdolnego do czynów wzniosłych, choć nie pozbawionego wątpliwości. Spotkanie od­będzie się w ramach autorskiego cyklu literackiego „Z dużej litery” organizowanego przez TCK. Ma on na celu promowanie czytelnictwa i kultury czytania, a także rozwój zainteresowań literackich, jak również pokazanie, że czytanie jest dobrym i pożytecznym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

 

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Sendlerowa. W ukryciu” wraz z autografem.

 

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz