In Tichy: Apostolis Anthimos – „Parallel Worlds”

Koncert Apostolisa Anthimosa odbędzie się 23 czerwca na dziedzińcu Teatru Małego.
image fot. materiały organizatora

„Apostolis Anthimos – Parallel Worlds” to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z jazzowym klimatem jego bębnów.

Solowy album jednego z najwybitniejszych polskich instrumentalistów, legendarnego gitarzysty SBB, definiowany jest coraz częściej, jako muzyka „Fusion”. Na płycie znajduje się 14 kompozycji Apostolisa w jazzowych aranżacjach, są to w większości nowe utwory, jak i te starsze w odświeżonych, zaskakujących wersjach.

 

Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.

Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.