Jak znikał tyski ZEG? – wystawa fotografii Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego

Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach fizycznie już nie istnieje. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zadbało jednak, by ostatnie chwile ZEGu zostały uwiecznione. 10 maja w Spółdzielczym Dom Kultury Tęcza odbędzie się wernisaż wystawy „Zeg the End”, na której zaprezentowane zostaną historyczne już zdjęcia budynku i jego rozbiórki.
image fot. T. Jodłowski, materiały organizatora

Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach na dobre zapisał się w historii miasta Tychy, a temat jego rozbiórki pojawił się już podczas jednego z pokazów slajdów Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Magdalena Borucka opowiadała wtedy o ZEGu w kontekście swojej rodziny, której losy związane były z tym właśnie zakładem pracy. Teraz, kiedy rozbiórka ZEGu zakończyła się, TTF zaprasza na wystawę będącą zbiorem niezależnej pracy jego członków, którzy na swój sposób dokumentowali to, co działo się u zbiegu ulic Budowlanych
i Burschego.

 

Na wystawie znajdzie się 26 prac autorstwa siedmiu członków Towarzystwa: Artura Szlesingera, Tomasza Jodłowskiego, Magdaleny Boruckiej, Tomasza Czardybona, Fryderyka Parwickiego, Lidii Sznepki i Magdaleny Tekli.

 

Na zdjęciach zobaczymy proces rozbiórki budynku, zajrzymy do jego wnętrza. Nie zabraknie też oczywiście najbardziej charakterystycznego elementu zakładu – fragmentów mozaiki przedstawiającej obwód drukowany .

Cieszę się, że w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym są pasjonaci, którzy czują, że historia dzieje się na naszych oczach i uwieczniają codzienność, której jutro może nie być .

Magdalena Borucka, pomysłodawczyni tematu wystawy

 

 

Wystawa „Zeg the End” Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego będzie pierwszą ekspozycją w świeżo wyremontowanej galerii Spółdzielczego Domu Kultury Tęcza Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard”.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz