Koncert sylwestrowy

Beata Przybytek z zespołem wystąpi 31 grudnia w Teatrze Małym w Tychach. Wokalistce towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcja Jerzego Jarosika.
image fot. materiały organizatora

Podczas Koncertu Sylwestrowego usłyszymy utwory Beaty Przybytek z płyt „I’m Gonna Rock You”, „Today Girls Don’t Cry” oraz znane standardy jazzowe oraz przeboje światowej sceny musicalowej.

 

Beata Przybytek

sekcja akompaniująca:

Bogusław Kaczmar – fortepian

Maciej Kitajewsli – bas, gitara basowa

Grzegorz Pałka – perkusja

oraz

orkiestra pod dyrekcją Jerzego Jarosika

 

Beata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka. Nagrodzona nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2013” za płytę „I’m Gonna Rock You” w kategorii „Jazz – Wydarzenie”. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki „Ikar 2013”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki.

 

Prof. Jerzy Jarosik – instrumentalista, dyrygent. Od 1975 prowadzi na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (obecnie Instytut Jazzu) klasę saksofonu i fletu. Prowadzi także zajęcia z Podstaw improwizacji i Metodyki nauczania. Członek orkiestry PR i TV w Katowicach, a także Silesian Jazz Quartet. Współpracował ze Sławomirem Kulpowiczem. Do grona jego absolwentów należą: Jerzy Główczewski, Maciej Sikała, Tomasz Szukalski i inni. W chorzowskim Teatrze Rozrywki pełni funkcję kierownika muzycznego od początku istnienia tej sceny, będąc szefem orkiestry i aranżerem. Współpracuje z wybitnymi artystami jazzowymi i teatralnymi. Obecnie – dyrektor Instytutu Jazzu w Katowicach.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz