Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyska Galeria Sportu stopniowo wznawiają działalność

Do 18 czerwca 2020 roku działania muzealne będą realizowane bez bezpośredniego kontaktu z publicznością. Od 19 czerwca planowane jest otwarcie przestrzeni ekspozycyjnych (bez możliwości użytkowania urządzeń multimedialnych) oraz prowadzenie działań edukacyjnych.
image fot. materiały organizatora

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów o rozpoczęciu 2 etapu znoszenia ograniczeń związanych z wirusem SARS-CoV-2, oraz komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wznowieniu działalności niektórych instytucji kultury, przedstawiamy, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tychy, plan stopniowego wznowienia działalności Muzeum Miejskiego w Tychach oraz Tyskiej Galerii Sportu. Aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym, czas, tryb i tempo otwarcia odnoszą się do „Wytycznych dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa”.

 

Od wtorku, 12 maja, do czwartku, 18 czerwca 2020 roku, Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu będą realizować działania muzealne bez bezpośredniego kontaktu z publicznością. Pierwsze takie spotkanie online już 16 maja 2020 roku (sobota), o godz. 18.00 – będzie to premiera książki Marii Lipok-Bierwiaczonek „Z piaskowca i marmuru. Dzieła mistrza Pokornego” oraz symboliczny finisaż wystawy w dniu pierwotnie planowanej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.


Do 18 czerwca 2020 roku sprzedaż wydawnictw i gadżetów będzie odbywała się nadal wyłącznie online.


Od 19 czerwca 2020 roku planowane jest otwarcie przestrzeni ekspozycyjnych (bez możliwości użytkowania urządzeń multimedialnych) oraz prowadzenie działań edukacyjnych. Będzie możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz