Oprowadzanie autorskie po wystawie „Dowody na nieistnienie”

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Maciejem Cholewą i Małgorzatą Szandałą, autorami wystawy „Dowody na nieistnienie”.
image fot. materiały prasowe organizatora

Twórcy prezentowanych prac – Maciej Cholewa i Małgorzata Szandała – używając różnorodnych środków wyrazu opowiadają o przeszłości miasta. Czytają jednak historię jak palimpsest, za sprawą którego spisane losy, fakty i mity przenikają się i mieszają.

 

W prezentowanych na wystawie eksponatach przenikają się archiwalia, znaleziska i ich współczesne interpretacje. Wspomnienia dynamicznej rozbudowy miasta zderzone zostają z odkryciami archeologicznymi, tak jak losy wznoszenia i dekonstrukcji ZEG-u przeplatają się z eksploracją wczesnośredniowiecznego cmentarzyska z Cielmic.

 

Wystawa jest kontynuacją projektu Tychy – przeszłość – dziś. Sztuka dla lepszego życia. To cykl działań obejmujących dyskusje, spacery i realizacje artystyczne realizowany w 2017 roku w przestrzeni miasta. Celem projektu jest namysł nad współczesnym obliczem sztuki w przestrzeni publicznej, a także nad jej rolą dla mieszkańców miast. Kuratorami projektu byli  Michał Kubieniec i Stanisław Ruksza, a działanie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wystawa: „Dowody na nieistnienie”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz