Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Lokal kategorii pierwszej”

O historii tyskich lokali gastronomicznych, panującej w czasach PRL-u modzie opowie Agnieszka Ociepa-Weiss z Działu Historii Miasta. Posłuchamy także muzyki, w takt której bawiono się na dancingach.
image wnętrze Kawiarni Mimoza przy placu Bieruta (obecnie plac K.K. Baczyńskiego), fot. Stanisław Kasperowicz, ok. 1965 r., zbiory MMTy

„Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku” to tytuł wystawy, którą od 6 lipca można oglądać w Starym Magistracie.

 

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy i dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, uprzejmy i życzliwy personel pracowników gastronomii, ciekawe aranżacje wnętrz – to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku. Na wystawie zobaczymy archiwalne zdjęcia, meble z tamtych lat, panującą wówczas modę, a także takie perełki jak filiżanka z „Mimozy”, mlecznik z „Tyskiej” czy fartuszek kelnerki z jednej z tyskich kawiarń. Ekspozycja potrwa do 31 października 2018 roku. Wstęp do Muzeum Miejskiego w Tychach jest wolny.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook