„Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania” z Kazimierzem Nitkiewiczem z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty muzyczne z cyklu „Z przytupem”, dla instrumentalistów w każdym wieku – muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych, strunowych szarpanych, akordeonistów oraz perkusistów.
image fot. Paweł Roman, materiały organizatora

Celem warsztatów będzie uwrażliwienie zmysłu słuchu na zjawiska zachodzące w muzyce, bieżąca analiza zjawisk muzycznych, ćwiczenie umiejętności współmuzykowania w zespole muzycznym, rozwijanie myślenia kreatywnego i improwizacji, ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji zespołowej. Warsztaty dla instrumentalistów w każdym wieku, którzy potrafią grać na instrumentach przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadają własny instrument.

 

Kazimierz Nitkiewicz – trębacz, reżyser dźwięku, wokalista, twórca piosenek. Na trąbce gra od 9 roku życia, przerabiając różne style muzyczne od muzyki klasycznej, przez jazz, reggae, orkiestry dęte do muzyki tradycyjnej i polskiej muzyki lat 30. XX wieku. Jako trębacz, realizator albumów i wydawca na stałe działa w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Współpracował w różnych rolach (trębacz, realizacja nagrań, postprodukcja nagrań, realizacja dźwięku na żywo, wydawca) z różnymi zespołami i artystami.

 

 

„Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania”
data: 27 października 2019 (niedziela), godz. 12.00–18.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat (pl. Wolności 1)
prowadzi: Kazimierz Nitkiewicz (Warszawska Orkiestra Sentymentalna)
koszt: 15 zł
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl
uwaga! obowiązują przedpłaty do 23 października

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz