5. Tyski Festiwal Performance Teatru T.C.R.

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na 5. Tyski Festiwal Performance Teatru T.C.R., który odbędzie się od 3 do 6 czerwca.
image

Tyski Festiwal Performance to próba przyjrzenia się obecnej kondycji sztuki performance. Na festiwalu prezentowane są działania, które posiadają mocne założenia nie tylko w kwestii estetyki, ale także ideologii. Prezentacje unikają tępego szoku, natomiast są kwintesencją rozmyślań o położeniu współczesnego człowieka w świecie idei. W tym roku spotykamy się pod trzema hasłami przewodnimi zaczerpniętymi z triady aksjologicznej. W pierwszym dniu festiwalu wszyscy performerzy podejmą temat: „Prawdy”, w drugim zaprezentują działania zatytułowane „Dobro”, a na finał w niedzielę zmierzą się z terminem „Piękno”..

Swoje performance zaprezentują:

Anna Biernacka (Częstochowa/Oslo)
Patrícia Corrêa (Lizbona/Bruksela)
Krzysztof Kulbicki (Tychy)
Piotr Kumor (Tychy)
Michał Ostaszewski (Tychy/Warszawa)
Justyna Pachla (Knurów)
Marcin Stachoń (Tychy)
Marian Stępak (Toruń)
Wolodymyr Topiy (Lwów)
Marcin Wagner (Tychy)
Agata Zbylut (Warszawa/Szczecin)
 
Perfomansy odbywać się będą w godzinach: 3 czerwca (piątek), godz. 17.00-00.00, 4 czerwca (sobota) godz. 14.00-22.00, 5 czerwca (niedziela) godz. 11.00-17.00.

Projekt został dofinansowany przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Organizatorami wydarzenia są: Śląskie Zakłady Sztuki oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz